Bulut Sunucu Kiralama

Bulut Sunucu Kiralama

Bulut sunucu kiralama diğer bir deyişle cloud sunucu kiralama aslında VDS kiralama demektir. Bulut sunucular verimerkezi alt yapısında sanallaştırılmış güvenli sunuculardır. Control.com.tr altyapısında üretilen bulut sunucular, ana kapasitesi 1024 GB ram ve 10.000GB disk olan storage sunucularda barınmaktadır.

Bulut sunucu kiralama yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu aldığınız hizmetin bağlı bulunduğu ana makinadır. Örneğin 16 gb ramli raid kartı olmayan bir sunucudan openvz yada kvm tabanlı hizmet aldığınızda en ufak bir problemde bulut sunucunuz gerçekten gökyüzüne karışabilir ve verileriniz kurtarılamaz olabilir. Çünkü raid kartı diskler üzerinde sanallaştırmayı ve yedeklemeyi sağlamaktadır. Düşük kapasiteli sunucularda raid kartı bulunmaz, bulunan sunucularda da genel olarak raid 10 kullanılmaktadır. Openvz ve Kvm alt yapısında da aslında bulut sunucu yerine vps sunucular üretilmektedir.

Bulut sunucu alırken  sormanız gereken sorular aslında şunlar ;

”Hizmet aldığım ana makinanın kapasitesi ne kadar artabilir ? ”, ”Ana makinada raid kartı desteği varmı varsa raid kaç kurulu ? ” , ”herhangi bir disk arızasında verilerim kaybolur mu ?”

Bulut sunucunun ortaya çıkış noktası maksimum veri güvenliğidir.  Control.com.tr alt yapısında sanallaştırılan sunucularda sanallaştırma sistemi olarak vmware kullanılmakta , tüm ana makinaların raid desteği bulunmakta , raid 50 disk yapısı ve sadece sas ve ssd diskler kullanılmaktadır.

Tüm bunları özetleyecek ve daha anlaşılabir bir şekilde ifade edecek olursak;

Cloud Sunucu

Bulut Sunucu

Control.com.tr‘den bulut sunucu ( vds ) aldığınızda verileriniz güvende olur ana makinalarda donanımsal raid kartı var ve raid 50 bulunmaktadır. Raid 50 disk yapısında her 2 disk için sistem üzerinde 1 adet boş disk yedek olarak çalışmaktadır. Raid 50 firmamızın maliyetlerini oldukça arttırsada müşterilerimize en yüksek güvenlikte ve en yüksek performansla sunucu hizmetini sağlamamıza olanak sunar. Bunun yanı sıra tüm diskler sas ve ssd dir. Maksimum okuma yazma hızı elde edersiniz ve sata disklerdeki arızalanma olayı minimum seviyeye düşer, verileriniz güvende olur. Bulut sunucularda ayrıca dilediğiniz zaman kapasite de arttırabilirsiniz. Örneğin 32 GB ramli bir sunucu aldığınızda sunucunuz size yetersiz geldiğinde 5-10 dakika içerisinde sunucunuzu formatlamadan 1024 gb kapasiteye kadar arttırabiliriz. Tüm bunların yanı sıra limitsiz trafik ve ücretsiz hosting kontrol panelleride bulunuyor. İhtiyacınıza göre vds kiralama sayfasından windows cloud sunucu yada linux cloud sunucu oluşturabilirsiniz. Sipariş verdiğiniz windows sunucularda uzakmasaüstü bağlantısı , linux sunuculardaysa ssh bağlantısı bulunmaktadır.

Hizmet alırken mutlaka dikkat edin !

Hizmet aldığınız firmanın vergi levhası var mı ?

Kendi altyapısı ve donanımlarıyla mı satış yapıyor ?

Openvz,kvm ilemi hizmet sağlıyor ?

Donanımsal raid kartı varmı ?

Hat kapasitesi nedir ?

Teknik destek seviyesi nasıldır ?

F/P oranı nedir ?

Öncelikle kendi donanımları bulunmayan , dışarıdan sunucu kiralama yaparak ve aylık 200-300 tl ile ufak bir sunucu alarak sanallaştıran , vps oluşturan ve bunları cloud sunucu adı altında satan firmalara dikkat etmeniz gerekir. Verilerinizin güvenliği için bulut sunucularda mutlaka raid kartı bulunmalı ve yedekli disklerle çalışması gerekir. Herhangi bir disk arızasında raid kartı olmayan vps sunucuda verileriniz bulut olup uçabilir. Maliyetlerinizi düşürmek isterken sitelerinize yada örneğin muhasebe sunucusu olarak kullanıyorsanız çalıştığınız kuruma  büyük zararlar verebilirsiniz. Donanımlarında birer elektronik ürün olduğunu düşünürsek kimse size %100 yedekli bir yapı sunamaz ancak felaket senaryolarına karşı en iyi  bulut alt yapısını seçerek önleminizi almanız gerekir. Gerçek bir cloud hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak hemde %99.99 size güvenli bir yapı sunacaktır. Çoğu firma maliyetlerini düşürmek , ucuza satış yapmak için cloud adı altında bu tip değişik satış pazarlama teknikleri uygulamaktadır. Control.com.tr alt yapısındaki gerçek bir cloud ana makinayı buradan inceleyebilirsiniz kullanılan tüm donanımları görebilirsiniz: https://www.control.com.tr/data-center

Control.com.tr alt yapısındaki cloud sunucu paketlerini buradan inceleyebilirsiniz :https://www.control.com.tr/vds-kiralama

Bulut sunucu kiralama konusunda hem kiralama öncesi hem de kiraladıkdan sonra 7 gün 24 saat Control.com.tr’den ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Bulut Sunucu Kiralama

Bulut Sunucu Kiralama

 

 

 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Yoğun İstek Üzerine kampanya uzatıldı!

VDS sunucuları incelemek için tıklayın!

Tüm VDS Sunucularda !!!

ilk ay %50 İndirim !

Kapat

Bize Ulaşın

Türk Bayrağı

(0212) 909 09 60 (dahili 1)

(0850) 302 34 99 (dahili 1)

Bilgi

Teknik destek almak için yetkili girişi yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak için aşağıyı tıklayınız.

Teknik Destek mi Lazım ? Yetkili Girişi için Tıklayın !

Sipariş Öncesi Sorunuz mu var ? Hemen Buradayız !