Dedicated Server

Dedicated sunucu kiralama hizmeti alarak işlerinizi en güvenilir şekilde yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Hemen İnceleyin

Dedicated Sunucu | Dedicated Sunucu Kiralama

Dedicated Sunucu Nedir?

Dedicated Sunucular yüksek Ram, Cpu ve bant genişliğine sahip yalnızca bir kullanıcı veya şirket tarafaından kullanılabilen bir donanım sunucu yapısına sahip makinalara denir. Dedicated kelime karşılığı atanmış ,ayrılmış anlamlarına gelmektedir. Dedicated Sunucular diğer sunuculardan farklı olarak sadece kullanımına ayrılan kişi tarafında erişilebilir bu sebeple hem gizlilik hem de yüksek performansa sahip makinalardır. Paylaşımlı hosting makinalarında onlarca kullanıcı aynı makina üzerindeki Ram ve işlemci gücünü kullanır bu sebeble diğer kullanıcıların tükettiği kaynaklar yüzünden sizin çalıştırmak istediğiniz web siteleri ve uygulamalar artık ağırlaşmaya hatta çalışmamaya başlayacktır. Dedicated sunucular tam bu noktada kişinin veya şirketin sadece bir makinaya sahip olarak performans ve güvenlik problemleri yaşamaması oluşturulmuş sistemlerdir.

Dedicated Server Kiralama

Bir Dedicated sunucuya sahip olmak için ya el akan fiyatlarını düşünmeyip bir donanım almanız veya Hosting şirketleri ile görüşerek ihtiyaç duyduğunuz kaynaklara sahip bir kiralama hizmeti almanız gerekir. Bütünüyle bir makinaya sahip olmakla sunuculardan sağlıklı hizmet alabilmek mümkün değildir. Dedicated sunucu donanımları teknolojik kaynaklarla donatılmış olsalarda, enerji ihtiyaçları ve soğutma sitemleri ile beraber çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Bundan dolayı sadece donanıma sahip olup soğutma sistemi, stabil enerji kaynağı, ve internet altyapısını oluşturmadan, sunucuyu çalıştırmanız aldığınız makinaya eziyettten başka bir şey olmayacaktır.

Hosting şirketleri paylaşımlı hosting paketleri gibi Dedicated Sunucu Kiralama hizmetleri de vererek bu yükleri üzerinizden alır.

Dedicated sunucu kiralama hizmeti alarak sunucunuzun bakım, güncelleme ve arıza problemleriyle uğraşmazsınız. Örneğin kiralama hizmeti aldığınız Dedicated sunucunuzun disk arızası sizin probleminiz olmaktan çıkacaktır. Kiralama opsiyonu ile hem aylık ödemeli kullanıcı hem de sadece sizin için ayrılmış bir cihaz kullanırsınız.

Hosting firmaları Dedicated sunucu kiralama için genelde aşağıdaki hizmetleri gerçekleştirirler:

İstediğiniz kaynaklara sahip sunucu ayarlanması

İşletim sistemi güncellemelerini Hosting şirketiniz gerçekleştirir.

Alanında uzman kişiler sunucunuzun çalışması için gerekli yapılandırmaları kontrol eder.

Donanımsal arızalar ile ilgili sorumluluk Hosting firmasına aittir.

Yedekleme hizmeti

Tabi ki size ait ayrılmış bir sunucuya sahip olacağınız içi Hosting şirketinizden sunucunuzda herhangi bir işlem yapmamasını da isteyebilirsiniz.

Dedicated Server Avantajları:

Web sitelerin için yüksek trafik imkanı

Uygulamalar ve veri depolaması için arttırılabilir alan

Makinanın bütün kaynakları tek bir işlem için kullanıldığın yüksek performans

Sadece kullanıcı için ayrılmış kaynak

Yüksek işlemci geerektiren uygulamalar ve sorgular için uygun

Tekil kullanıcı sebebiyle yüksek güvenliğe sahiptir

İstenilen işletim seçeneğinde çalışır

Dedicated Server Dezavantajları:

Aslında Dedicated Server’ların tek dezavantajı maliyet diyebiliriz. Eğer kendiniz bir sunucu alacaksanız hem donanım ücreti ödeyip hem de sistemi yönetecek bir gruba ihtiyacınız olacaktır. Ancak kiralamada bu maliyetleriniz olmasa bile sanal sunuculardan daha pahalı bir ücret ödemeniz gerekir. Tabiki ödediğiniz ücretin karşılığında Dedicated Sunuculardan istediğiniz performansı alacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
insan kaynakları
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Yoğun İstek Üzerine kampanya uzatıldı!

VDS sunucuları Dedicated Kiralama

Tüm VDS Sunucularda !!!

ilk ay %50 İndirim !

Kapat