Google Panda 2

Google Panda 2 update olarak tabir edilen Google güncellemesi 2013, beraberinde bir çok sorunu getirdi.

Hemen İnceleyin !

Google Panda 2 Güncellemesi 2013


Google Panda 2 Güncellemesi


Google Panda 2 update olarak tabir edilen Google güncellemesi 2013, beraberinde bir çok sorunu getirdi. Aslında Google güncellemeyi yapacağını daha önceden duyurmuştu. Panda 2  olarak tabir edilen güncellemenin genel olarak amacı internet üzerinde var olan spam olarak adlandırılan sitelerin silinmesi,hit kaybetmesini sağlamaktı.Peki Google ne yaptı?

Son günlerde bir çok webmaster forumunda arkadaşlarımızın özgün içerik girmelerine rağmen sitelerinin index almadığını söylemeleri bizimde kendi sitelerimizden seo çalışması yapılan siteleri kontrol etmemize sebep olmuştur. Yaptığımız incelemelerde 2 tip yapılan seo çalışmasının 1.tipi Google tarafından zararlı bulunarak index almasının duraklaması ve hatta Google üzerinde bazı kelimelerde sitenin silinmesine sebep olmuştur. Aslında her iki tip seo da da şöyle bir durum söz konusu,alt yapı aynı,site içi yapılan seo çalışmaları aynı sadece backlink alımları farklı…

Backlink kavramına Google panda güncellemesinde yeni bir anlayış zaten getirmişti ve bunu duyurarak webmasterların temkinli olmaları gerektiğini belirtmişti. Şuanda panda 2 güncellemesi çok katı bir anlayış ile  spam backlink alan siteleri cezalandırıyor! Ve bu sitelerin içerisinde Türkiyenin önde gelen siteleride bulunuyor!


google panda 2

Google Panda 2 nin genel kapsamı spam siteleri içeriyior. Google spam siteler ile adeta savaşıyor.Yanlış alınan backlinkler panda 2 güncellemesi ile sitelerin yıkımına yol açtı !

Google resmi google bloğu ve google optimizasyon rehberinde backlinklerle ilgili ” Doğal Backlink Alın ! ”  diyerek duyurmuştu.Peki Panda 2 güncellemesinden zararlı çıkan siteler kimler ve nerede hata yaptılar?

Panda 2 güncellemesinde spam olarak tabir edilen backlinkler ile sitesini yükselten sitelerin tamamı zararlı çıktı. Nekadar içeriğinizin olduğu yada nekadar site içi optimizasyonunuzun iyi olduğunun hiç bir önemi yok!

Örneğin seo hocası . com olarak tabir edilen seo bloğunun yaklaşık olarak 2.500.000 adet backlinki bulunuyordu ve siteyi ayakta tutmak için içerik + backlink olarak sürekli çalışıyorlardı.1 Hafta içerisinde 500.000 adet backlinkleri silindi ve site ciddi düşüş yaşıyor ! Bunun en büyük sebebi bence senukexcr olarak adlandırılan seo programı vb programların backlink almak için  yabancı sitelerde spam yapmaları…

Spam Backlink zararlı bir bağımlılıktır !


Spam olarak aldığınız bu backlinkler belirli bir süre sonra silinir ve siteleriniz aşağıya doğrı düşmeye başlar.Sitenizi ayağa kaldırmak için tekrar backlink almanız gerekir ve buda bir nevi kısır dögüdür. Google’ın katı spam politikaları ile siteleriniz belirli bir süre sonra tamamen silinecektir.

Doğal Backlink Çözümü


Bu index alamama ve Google’da yükselememe sorununun bence en iyi çözümü doğal yollarla backlink almak ve sitenizi güncel tutmak olacaktır.

Doğal Backlink Çeşitleri


Forum sitelerinde profil oluşturmak,profillerde imza ile sitenize link vermek,blog sitelerinde yorum yazmak ve özel bir takım içerikler girerek sitenizin içeriğinin diğer sitelerde paylaşılmasını sağlamak doğal backlink için en iyi çözümdür.

Doğal Backlink Sayısı ve Kalitesinin Önemi


Spam olarak milyonlarca backlink almak yerine daha azda olsa doğal yollarla backlink sağlamak daha iyi olacaktır.Doğal olarak alınan backlinkler de hızla büyüyecektir.Bir forum sitesinden düzenli olarak backlink alıyorsanız bu aldığınız backlinkler domain başı 1 tane olarak değil belki bir domainden 100.000 tane olarak sitenize doğal şekilde sizin paylaşımınızla alakalı olarak yansıyacaktır.

Spam Backlink Yapmayın !


İşin en kolayı backlink için çok fazla uğraşmayın, spamdan uzak durun,doğal yollarla sabırla sitenizi büyütün.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat