Hosting Secimi

Hosting Seçimi

Hosting hizmeti çeşitli şekillerde sağlanabilir. Web siteleri 24 saat açık tutulan sunucularda barındırılmaktadır. Sıradan bir kullanıcının 24 saat açık bir bilgisayarı yada sunucuyu web sitesi yayını yapabilmek için evde barındırması mümkün değildir.  Bu sebeple hosting hizmeti vererek web sitelerinin yayınlanmasını sağlamak amacı ile veri merkezi (data center) ve hosting firmaları kurulmuştur. Hosting hizmetini sağlayan veri merkezinin seçimi web sitenizin yayın kalitesi için en önemli unsurdur. Sunucularını sürekli yeni nesil çıkan sunucular ile değiştirmek,7/24 destek vermek ve iyi bir şekilde web hosting hizmeti sağlamak kolay bir iş değildir.

Hosting Seçimi

Hosting Seçimi

Web Hosting hizmeti veren bir firmadan sağlıklı bir hizmet alabilmeniz için bazı kriterler bulunmaktadır. Kısaca şu şekilde açıklayalım.

Hosting hizmeti aldığınız bir firma,gerçekten bir işletmemi? Yoksa sadece bir birey mi?
Hosting hizmeti veren firma bu işi hobi olarak mı yapıyor?Yoksa gerçekten işinin ehli mi ?
Hosting firması Telekomünikasyon Kurumu tarafından verilen yetkili yer sağlayıcı belgesine sahip mi?
Hosting firması ne kadar süredir bu işi yapmakta?
Geçerli bir firma adresi bulunuyor mu?Sabit telefon numaraları varmı?
Hosting firmasının herhangi bir sorun olduğunda soruna yaklaşımı ne şekilde oluyor?
Kaliteli hosting hizmeti alabilmeniz için en önemli kriter hosting firmasının destek mekanizmasının çalışmasıdır. Hizmet aldığınız hosting şirketi herhangi bir sorun oluştuğunda sizlere destek talebi ve telefonlar ile hizmet verebiliyormu? Gerekli bilgilendirmeleri yapabiliyormu?
Almış olduğunuz hosting hizmeti kapsamında veritabanı sayısı,trafik, alan vb olarak. ne gibi kısıtlamalar var?
Hosting firmasının sunucuları Türkiye lokasyonlu sunucular mı ? Yoksa Yurt dışı lokasyondamı bulunuyor?  Web sitenizin bulunduğu sunucular Türkiye’den ne kadar uzaklaşırsa web sitenizin Türkiye’de daha yavaş çalışacağına erişim süresinin artacağına dikkat etmek gerekir.
Hosting fiyatları da aynı şekilde önemlidir. Hizmet sağlayıcı firma ne çok yüksek fiyatlar ile bu hizmeti vermeli,nede çok düşük fiyatlar ile hizmet vererek işletmenin zararına sebep olmamalıdır.Dengeli fiyat politikası izleyen firmalar tercihiniz olmalıdır.
Yukarıda bulunan kriterleri de göz önünde bulundurarak, web sitemizde kullanacağımız alt yapıyı belirleyerek aşağıdaki gibi hosting seçimimizi yapabiliriz.
Wordpress,drupal,v bulletin ,joomla gibi php olarak hazırlanmış içerik yönetim sistemleri ve php olarak hazırlanmış özel yazılımlar php hosting olarak adlandırdığımız, linux tabanlı web hosting paketlerinde en yüksek performans ile çalışmaktadır.
ASP,ASP.Net olarak adlandırdığımız içerik yönetim sistemleri Windows sunucularda ,windows hosting paketlerinde en ideal şekilde çalışmaktadır.
HTML kodlama yapısına sahip web siteleri her iki tip sunucuda da çalışmaktadır.
Mail her iki tip hostingtede çalışmaktadır.
Hosting Seçiminde Doğru Bilinen Yanlışlar
Evimdeki bilgisayarda, windows kullanıyorum ozaman windows hosting seçmem gerekir.
Elbette hayır web sitenizin barınacağı hosting paketini seçerken mutlaka yukarıda bulunan kriterleri göz önüne almanız gerekir.Her iki tip hosting te de kullanacağınız basit bir panel size tahsis edilecektir.
PHP siteler windows’tada çalışır bu sebeple windows hosting alır hem php hem de asp site yayınlarım.
Doğru ! PHP siteler windows hosting paketlerinde de çalışmaktadır.Ancak en doğru şekilde ve en uygun şekilde yukarıda belirttiğimiz şekilde çalışır. Windows hosting alıp, php site yayınlamanız durumunda , başlangıçta herhangi bir problem olmamasına karşın ilerleyen zamanda php sitenizin yedekleme sorunu, mysql sorunu vb sorunlarla karşılaşabilirsiniz.Ve en iyi ihtimalle zararın neresinden dönsem kardır diyerek ,linux hosting seçimi yaparak ,web sitenizi oraya taşımaya çalışırsınız. Kötü ihtimal ise web sitenizin bozulması yada sunucu ile ilgili bir sorun sebebi ile web sitenizin linux hosting e taşınamamasıdır. Buda web siteniz için harcamış olduğunuz bütün emeğinizin yanlış hosting seçimi nedeni ile tamamen çöpe gitmesi demektir.
Kurumsal bir firmayım mail alış verişi benim için çok önemli hangi tip hosting seçmeliyim?

Kurumsal firmalar için mail alışverişi çok önemlidir.Bunun için özel sunucular ve kurumsal hosting paketleri bulunmaktadır.Aşağıdan detayları inceleyebilirsiniz.

Hosting seçimi konusunda kararınızı verdikten sonra,aşağıdan paketlerimizi ve fiyatlandırmamızı inceleyebilir,canlı destek sistemimiz ile aklınıza takılan bütün soruları müşteri temsilcilerimize sorabilirsiniz.

 

Bireysel Hosting Paketleri:

http://www.control.com.tr/linuxhosting.aspx   [progress percentage=”99″]Performans / Destek / Fiyat ölçülerine göre yayın kalitesi : [/progress]

http://www.control.com.tr/windowshosting.aspx  [progress percentage=”99″]Performans / Destek / Fiyat ölçülerine göre yayın kalitesi : [/progress]

Kurumsal Hosting Paketleri:

http://www.control.com.tr/kurumsalhosting.aspx  [progress percentage=”99″]Performans / Destek / Fiyat ölçülerine göre yayın kalitesi : [/progress]

http://www.control.com.tr/kurumsalmail.aspx  [progress percentage=”99″]Performans / Destek / Fiyat ölçülerine göre yayın kalitesi : [/progress]

 

 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Yoğun İstek Üzerine kampanya uzatıldı!

VDS sunucuları incelemek için tıklayın!

Tüm VDS Sunucularda !!!

ilk ay %50 İndirim !

Kapat

Bize Ulaşın

Türk Bayrağı

(0212) 909 09 60 (dahili 1)

(0850) 302 34 99 (dahili 1)

Bilgi

Teknik destek almak için yetkili girişi yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak için aşağıyı tıklayınız.

Teknik Destek mi Lazım ? Yetkili Girişi için Tıklayın !

Sipariş Öncesi Sorunuz mu var ? Hemen Buradayız !