Outlook Mail Ayarları

Outlook mail ayarlarınızı aşağıdan ayarlayabilirsiniz.

Hemen İnceleyin !

Outlook Mail Ayarları | Outlook Mail Hesabı

Outlook Mail Ayarı


Outlook mail ayarları için alttaki adımları izleyebilirsiniz.

Açmış olduğunuz alan adınıza ait e-posta adresini Outlook ile kullanmak için farklı giriş seçenekleri ve ayarları yapmanız gerekir. Öncelikle kullanmak istediğiniz e-posta adresini gelişmiş seçeneklerden ‘Hesabımı kendim ayarlamak istiyorum’ diyerek bağlantı kurmalısınız.

outlook mail
outlook mail

Outlook mail ayarları için ikinci adım olarak hesap türünüzü POP olarak belirleyip ayarlara devam ediniz.

outlook mail
outlook mail

Sunucunuza ait Gelen posta – Giden posta ayarlarınızı yanda belirtilen ekrandan yapıp, sunucu posta isimlerini ve bağlantı seçeneklerini oluşturunuz. Eğer bir güvenlik sertifikasına sahip değilseniz kullanmaya devam et seçeneği ile e-postanızın kurulumunu tamamlayabilirsiniz.Yanda belirtildiği gibi sunucuya alan adınızın mail sunucu ismi yazılmalıdır. Örneğin:mail.alanadiniz.com

outlook mail
outlook mail

Kurulumunu tamamlamış olduğunuz e-postanıza farklı cihaz ve uygulamalardan giriş yapabilirsiniz ancak gönderilen ve alınan iletileri görüntüleyemezsiniz. Bunun için; İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini ayarlardan aktif etmeniz gereklidir.

outlook mail
outlook mail

Ek olarak yanda görüldüğü gibi Dosya sekmesinde bulunan ‘Hesap Ayarları…’ seçeneğini açınız.

Hesap ayarları kısmından açmış olduğunuz e-posta hesabının üzerine çift tıklayınız. Hesabı değiştir penceresinden ‘Diğer Ayarlar’ seçeneği ile devam edip açılan yeni pencerede ‘Gelişmiş’ sekmesine geliniz. En altta bulunan ‘İletinin bir kopyasını sunucuda bırak’ seçeneklerinin tik işaretli olması gerekmektedir. Bu senaryonun sonucunda artık farklı cihaz ve farklı uygulamalardan e-posta hesabınıza ulaşabilir ve iletilerinizi görebilirsiniz.

outlook mail
outlook mail
outlook mail
outlook mail
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat