Paravan Bloglar ve Seo

Paravan Bloglar

Paravan Bloglar

Paravan Bloglar Google optimizasyonun vaz geçilmez bir parçası haline gelmiştir.Paravan bloglar ile web sitenizdeki yazıları imleme imkanı bulursunuz. Seo için iki şekilde paravan blog kullanabilirsiniz.Bunlar;

 • Kendi sitenizin paravan blogları
 • Kendinize rakip olarak açacağınız paravan bloglar
 1. Kendi sitenizin paravan blogları,blogger,blogcu tarzı sitelerden açılmış bloglardır. Bu blog sitelerinde kendi sitenizde yazılan yazıları kopyala yapıştır taktiği ile yada bazı sosyal imleme eklentileri ile yayınlayabilirsiniz. Her iki yöntemde de sonuç aynı olacaktır.Arka planda bulunan paravan web siteleri daha büyük çaptaki sitelerin parçaları olduğu için web sitenizden önce indexlenecek ve Google Botlarının sitenize gelmesini sağlayacaktır.Bu sayede web siteniz çok daha hızlı indexlenmiş ve diğer sitelerden destek aldığı için google aramlarında daha yukarılara çıkacaktır.
 2. Kendinize rakip olarak açacağınız paravan bloglar ile kendi web sitenizin içeriğine konusuna paralel yayınlar yapabilirsiniz.Bu tip paravan bloglarda hızlı index alacaktırlar.Ancak belirli bir süre paravan site google da yükselene kadar ,belirl bir alexa değeri kazanana kadar kendi sitenize backlink vermemeniz gerekiyor.Kendinize rakip olarak açtığınız bu web sitesi google aramalarında yükseldiğinde belirli bir kıvama geldiğinde işte ozaman kendi sitenizin tanıtımını yapabilir kendi sitenize paravan bloğunuzdan linkler verebilir,paravan bloğunuzda imlemeler yapabilirsiniz.Paravan bloğunuza yapacağınız bu çalışma sayesinde siteniz çok ciddi trafikler elde edecek ve yükselecektir.Bu olay bi nevi Google gözünde büyük balığın küçük balığı yemesi gibidir.Büyük balık olan web siteniz Google gözünde biraz daha büyüyecektir.

Fikrimi sorarsanız size bahsettiğim 2. yöntem bu tip bir seo çalışması için en idealidir.Google’ın blogger ve youtube u bünyesine alması gibi sizde paravan bloğunuzu zamanla bünyenize almış olacaksınız.İşin kötü yanı normalde bir site için makale,bilgi paylaşımı yapmanız gerekirken bu yöntemle daha fazla site için emek harcamanız gerekecektir.

Eğer wordpress kullanıcısı iseniz web sitenizi imlemek ve paravan bloglarınızda 1. yada 2.yöntemi kullanmak istiyorsanız wordpress imleme eklentisi ile sosyal imleme yapabilirsiniz.

http://www.control.com.tr/wp-imletir-benzeri-eklenti.aspx bu adresten wordpress imleme eklentisini inceleyebilirsiniz.

Hiç bir yerde bulamayacağınız bize özgü google optimizasyon tekniklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Profesyonel Seo yardımı almak için de burayı tıklayabilirsiniz.

 

 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Yoğun İstek Üzerine kampanya uzatıldı!

VDS sunucuları incelemek için tıklayın!

Tüm VDS Sunucularda !!!

ilk ay %50 İndirim !

Kapat

Bize Ulaşın

Türk Bayrağı

(0212) 909 09 60 (dahili 1)

(0850) 302 34 99 (dahili 1)

Bilgi

Teknik destek almak için yetkili girişi yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak için aşağıyı tıklayınız.

Teknik Destek mi Lazım ? Yetkili Girişi için Tıklayın !

Sipariş Öncesi Sorunuz mu var ? Hemen Buradayız !