Paravan Bloglar Ve Seo

Paravan Bloglar Google optimizasyonun vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Hemen İnceleyin !

Paravan Bloglar ve Seo Analizleri


Paravan Bloglar


Paravan Bloglar ve Seo Analizleri Google optimizasyonun vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Paravan bloglar ile web sitenizdeki yazıları imleme imkanı bulursunuz. Seo için iki şekilde paravan blog kullanabilirsiniz. Bunlar;

 • Kendi sitenizin paravan blogları
 • Kendinize rakip olarak açacağınız paravan bloglar
paravan bloglar ve seo analizleri

Kendi sitenizin paravan blogları, blogger, blogcu tarzı sitelerden açılmış bloglardır. Bu blog sitelerinde kendi sitenizde yazılan yazıları kopyala yapıştır taktiği ile ya da bazı sosyal imleme eklentileri ile yayınlayabilirsiniz. Her iki yöntemde de sonuç aynı olacaktır. Arka planda bulunan paravan web siteleri daha büyük çaptaki sitelerin parçaları olduğu için web sitenizden önce indexlenecek ve Google Botlarının sitenize gelmesini sağlayacaktır. Bu sayede web siteniz çok daha hızlı indexlenmiş ve diğer sitelerden destek aldığı için Google aramalarında daha yukarılara çıkacaktır.

Kendinize rakip olarak açacağınız paravan bloglar ile kendi web sitenizin içeriğine konusuna paralel yayınlar yapabilirsiniz. Bu tip paravan bloglarda hızlı index alacaklardır. Ancak belirli bir süre paravan site Google da yükselene kadar, belirli bir alexa değeri kazanana kadar kendi sitenize backlink vermemeniz gerekiyor. Kendinize rakip olarak açtığınız bu web sitesi Google aramalarında yükseldiğinde belirli bir kıvama geldiğinde işte o zaman kendi sitenizin tanıtımını yapabilir kendi sitenize paravan bloğunuzdan linkler verebilir, paravan bloğunuzda imlemeler yapabilirsiniz. Paravan bloğunuza yapacağınız bu çalışma sayesinde siteniz çok ciddi trafikler elde edecek ve yükselecektir. Bu olay bi nevi Google gözünde büyük balığın küçük balığı yemesi gibidir. Büyük balık olan web siteniz Google gözünde biraz daha büyüyecektir.

Fikrimi sorarsanız size bahsettiğim 2. yöntem bu tip bir Seo çalışması için en idealidir. Google’ın blogger ve youtube'u bünyesine alması gibi sizde paravan bloğunuzu zamanla bünyenize almış olacaksınız. İşin kötü yanı normalde bir site için makale, bilgi paylaşımı yapmanız gerekirken bu yöntemle daha fazla site için emek harcamanız gerekecektir.

Eğer wordpress kullanıcısı iseniz web sitenizi imlemek ve paravan bloglarınızda 1. yada 2. yöntemi kullanmak istiyorsanız wordpress imleme eklentisi ile sosyal imleme yapabilirsiniz.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat