Seo Nedir?

Seo nedir sorusuna şu cevap verilebilir; Seo kelime manası olarak ingilizcede ”search engine optimization” dan gelir.

Hemen İnceleyin !

Seo Nedir? | Seo Ne İşe Yarar?


seo nedir

Seo nedir sorusuna şu cevap verilebilir; Seo kelime manası olarak ingilizcede ”search engine optimization” dan gelir. Yani ”Arama Motoru Optimizasyonu”dur. Sıkça duyduğumuz seo kelimesi aslında Google Seo’yu temsil eder. Seo biraz genel bir kullanımdır. Web sitemizden ya da diğer internette bulacağınız seo ile ilgili dökümanlar Google optimizasyona yönelik olarak hazırlanmıştır.

Seo iki çeşittir; White hat Seo ve Black hat Seo (Beyaz şapkalı seo ve siyah şapkalı seo)

Gelelim hangi seo yöntemini kullanmamız gerektiğine. Eğer Google aramalarında yukarılarda çıkmak ve sürekli kalıcı olmak istiyorsanız whitehat seo'yu kullanmanız gerekir. White Hat Seo şu şekilde yapılır.

Kaliteli google aramalarında kolay çıkabilecek bir domain ve arama motoru botlarının sitenizi kolay tarayabileceği bir tasarım ve yazılım ile öncelikle işe başlıyoruz.Sizlere tavsiyem hem yazılım hemde tasarım olarak kolay ve kısa yoldan Wordpress kullanmanızdan yana olacaktır. Neden WordPress Google optimizasyon konularından wordpress'i inceleyebilirsiniz. Ardından sitenizi hergün yada her hafta düzenli olarak güncelliyorsunuz, kopya değil gerçeği yansıtan ve insanların dikkatini çekebilecek içeriklerle güncel tutuyorsunuz. 2-3 ay kadar bu çalışmayı düzenli olarak sürdürdüğünüz taktirde zaten siteniz yavaş yavaş yükselmeye başlayacaktır.Sıra şimdi backlink yapmaya ve sitenize trafik çekmeye geldi.tabi backlink ve trafik işlemlerinide uygularken sitenize içerik girmeyi ihmal etmiyorsunuz. Peki sitenize doğal yollarla nasıl trafik çekeceksiniz?

Web sitenizin forumlarda tanıtımını yapın!

Sizden iyi sitelerden link alın!

Kalıcı linkler,dost siteler sağlayın!

Sitenizin tanıtım yazısını hazırlayıp farklı farklı sitelerde,bloglarda,yayınlayın!

Sitenizdeki içeriklerin yazıların tanıtımını forumlarda yapın!

Bu işlemleri yaptıktan sonra zaten siteniz daha hızlı yükselecek alexa değerleriniz hızla düşecektir.

Şimdi gelelim black hat seo’ya.black hat seo daha çok geçici hevesler yada anlık kazanımlar için kurulmuş web siteleri için idealdir.Örneğin toplum ahlakına aykırı web siteleri black hat seo yu kullanırlar. Black hat seo şu şekilde yapılır:

Ücretli linkler satın alın!

Botlar oluşturarak başka sitelerden yazı çekin!

Kopya içerik ile sitenizi çoğaltın.

Bol bol backlinkiniz olsun özellikle hacklink

organik hit programları kullanın!

Yasak sitelerde reklam yayınlayın.

Elbette bu işlemleri yaptıktan sonra siteniz Google tarafından yasaklanacaktır. Ancak buda bir süreçtir. Genellikle Telekomünikasyon Kurumu tarafından yasaklanacak web siteleri bu şekilde black hat seo ya başvurmakta anlık yükselişler yakalamakta ve reklamlardan gelir elde etmektedirler. Zaten Google yasaklamasada Telekomünikasyon kurumu siteyi yasaklayacağı için onlar gözünde Google sıralamalarında kalıcı olmak önemli değildir. White Hat Seo kullanın kalıcı başarılara imza atın!

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat