SSL Nedir?

SSL nedir sorusuna kısaca "standart güvenlik teknolojisidir" denebilir.

Hemen İnceleyin !

SSL Nedir? | SSL Sertifikası Nedir?


SSL Nedir?


SSL nedir, ne işe yarar? SSL (Secure Sockets Layer) standart güvenlik teknolojisidir. Secure = Güvenli, Socket = Soket ve Layer = Katman demektir. Yani SSL güvenli soket katmanı manasına gelir. SSL web tarafında sunucu ile tarayıcı arasına şifreli link yerleştiren standart güvenlik teknolojisidir. SSL güvenliği Networkte bilgi transferi esnasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiştir. Son zamanlarda neredeyse bütün internet tarayıcılarının desteklediği bir standart haline gelmiş ve çok geniş uygulama alanlarına ulaşmıştır. SSL ile gönderilecek bilgi öncelikle şifrelenir ve gönderilir. Gönderilen bilgi tarih, zaman ve döküman arşivi ile birlikte sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Kısaca SSL gönderilen bilginin sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlamaktadır.

ssl-nedir-1
ssl-nedir

SSL Sertifikası


SSL sertifikası web site sahipleri için önem arz etmektedir. SSL sertifikası fiyatları da bu konuda önemlidir. SSL fiyatları için üst menüden ilgili sertifikaları inceleyebilirsiniz. Üst menüden ulaşabileceğiniz SSL sertifika hizmetlerimiz şunlardır: Comodo SSL, GlobalSign SSL, Alpha SSL, EV SSL. Ek olarak ücretsiz SSL sertifikası olan Let's Encrypt sertifikasını sunucularımızda kullanabilirsiniz. VDS sunucularımızda ÜCRETSİZ lisansı ile birlikte sunduğumuz Plesk Panel sayesinde ücretsiz SSL sertifikasından yararlanabilirsiniz. En iyi SSL sertifikası ve en ucuz SSL fiyatları için üst menüden Ek Hizmetler kısmından SSL Sertifikaları adı altından inceleyebilirsiniz.

SSL Sertifikası Nasıl Çalışır?


SSL, SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemidir. SSL çalışma mantığı: SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar kullanılır. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmış yazılımdır. Bir anahtarın kilitlediği veriyi, sadece diğeri açar. Şifreleme yönteminin gücü ise kullanılan anahtarın uzunluğuna bağlıdır. Sizlerde SSL sertifika alma işlemi için yukarıda bahsedilen sertifika hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat