Sunucu Hizmetleri

Sunucu hizmetleri yazımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Hemen İnceleyin !

Sunucu Hizmetleri | Sunucu Hizmetleri Nelerdir


Sunucu Hizmetleri sektöründeki on yıldan fazla deneyimi ile Control A.Ş. olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hizmetlerimizin oluşmasındaki temel yapı taşı müşterilerimiz olduğu için kaliteli hizmetten ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden çalışmaktayız.

Sunucu Hizmetleri Nelerdir?

Sunucular pek çok tipe ve modele sahip gelişmiş bilgisayarlardır. Sunucular bilgisayarlar gibi çalışır ancak daha hızlı veri işleme yetenekleri ile öne çıkarlar. Bu sistemlerden oluşturulan her bir hizmete sunucu hizmetleri denir. Sunucular, yedekleme, barındırma, dosya aktarımı, VPN, DNS ve Mail Sunucular vb. olarak farklı şekilde özelleştirilmiş biçimde kullanılabilirler. Örneğin Mail Sunucuları ile şirket için veya bir alan adı altında e-posta sistemi kurulabilmektedir. Yine yedekleme sunucuları oluşturmak için özel yedekleme yazılımları yapılandırmasını sağlayarak internete bağlı olan bütün cihazlarınızı yedekleme sunucunuza yedekleyebilirsiniz.

Sunucularda kullanılabilen sanallaştırma uygulamaları ile bir fiziksel sunucu üzerinde çok sayıda farklı kaynak değerlerine sahip sunucular oluşturulabilir. Bu oluşturulan sunuculara VDS Sunucular denir. VDS Sunucular Sunucu Hizmetlerinin bir parçası olarak dünya üzerinde en çok kullanılan sunucu yapılarıdır.

VDS Sunucular sanallaştırma uygulaması tarafından istenilen kaynak değerlerinde oluşturulduğu gibi istenildiği zaman kaynak değerleri yükseltilebilmektedir. Bu avantajı ile VDS sunucular esnek ve kabiliyetli yapılar olarak bilinir. VDS Sunucular ile fiziksel bir makinada gerçekleştirebileceğiniz her işlem yapılabilmektedir.

Sunucular en çok web sitesi yayınlamak için kullanılmaktadır. Sunucu Hizmetleri çerçevesinde bulunan hosting sunucuları ile internette hızla ulaşılabilecek web sitelerinizi yayınlayabilirsiniz. Web sitelerinin tasarımını ve içeriğini depolayan bu sunucular ile web server yazılımları sayesinde belirlenmiş bir IP adresi üzerinden web siteleri tüm internette yayınlanabilmektedir.

Sunucu hizmetleri sayesinde internet ağı üzerinde yapılabilecek her türlü işlem gerçekleştirilebilir. Oyunlar, Mobil uygulamalar, ERP, Muhasebe yazılımları gibi bütün projeler sunucular ile çalışarak bize ulaşmaktadır.

sunucu hizmetleri-1
sunucu hizmetleri-1
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat