Sunucu Markaları

Sunucu markaları arasında kullandığımız DELL’dir.

Hemen İnceleyin !

Sunucu Markaları Detaylı İnceleme


sunucu markaları

Sunucu markaları çok çeşitlilik gösterse de bizim genel olarak müşterimize tavsiyemiz ve kendi sunucularımızda kullandığımız DELL’dir. DELL’in yanısıra hemen hemen bir çok bilgisayar üreticisi firmada sunucu üretmektedir. Toshiba, HP vs. gibi sunucu üreticisi firma sayısı oldukça fazladır. Gelelim marka seçimine;


”Bir işi bilen yapar, az bilen ise reklam yapar.” ;

ben olaya bu şekilde bakıyorum. Yıllarca televizyonlarda Casper marka bilgisayarların reklamlarını gördük, ne hikmetse Dell yada Toshiba reklam yapmadı. Benim bu konuda fikrim ne biliyor musunuz? Casper’ın üretmiş olduğu bilgisayarlar çok sorun çıkartıyor ve Casper’ın ister istemez reklama ihtiyacı oluyor. Dell yada Toshiba sağlam bilgisayar ürettiği için reklama ihtiyacı olmuyor kendi müşterisi/kullanıcısı zaten reklamını yapıyor. Siz hiç Google’ın reklam yaptığını gördünüz mü televizyonlarda? Yapmaz, buna ihtiyacı da yok. Çünkü kullanıcılar zaten olumlu reklamını yapıyor.

Her marka bilgisayarın kendi çapında bir takım hastalıkları oluyor;

Örneğin Dell bilgisayarlarda özellikle laptoplarda klavyede tuş takımı problemli çalışıyor. Bunun yanı sıra sunucularda dahili klavye olmadığı olmadığı için, sunucunuzu Dell harici klavye kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde klavye probleminden kurtuluyorsunuz. Her çeşit, her marka bilgisayar ve sunucu kullanmış, bu markaların internette şikayet konularını yakından takip etmiş birisi olarak Dell’de klavye problemi dışında benim gözüme çarpan bir negatif durum yok.

HP bilgisayar ve kasalarda ise çok ısınma problemi oluyor buda sunucularının da, bilgisayarlarının da çok kısa sürede bozulmasına, anakart arızası yapmasına sebep oluyor. Hiç unutmam daha önceden aldığım bir HP son model laptop 2 hafta içerisinde aşırı ısınma sebebiyle, anakart arızası yaşadı ve teknik servise gönderdim, çileli bir 2-3 ay sonrasında ancak sorunu çözemediler ve ücret iadesi alabildim.

HP‘nin teknik servis konusunda da,cihaz üretimi,müşteri memnuniyetini gözetmesi konusunda da çok ama çok eksiği bulunuyor. HP’nin bu dezavantajlarını ilerleyen günlerde HP’ye özel olarak yaşadığım olumsuzlukların tümünü tek çatı altında toplayarak bir yazıda yayınlayarak insanları HP konusunda bilinçlendireceğim. Zaten belki fark etmişsinizdir son günlerde HP hem televizyonlarda, hem gazetelerde müşteri çekmek için baya bir reklam yapar oldu. Bence bunun sebebi yukarıda belirttiğim ”Bir işi bilen yapar, az bilen reklam yapar” mantığı. Yazıyı çok uzatmamak için sunucu üretimi konusunda benim gözümde acemi olan diğer markalara girmeyeceğim. IBM, Dell, HP vs. gibi gibi her marka her çeşit sunucu kullanmış birisi olarak sunucu marka seçiminde benim tavsiyem Dell’den yana olacaktır…

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat