Backlink Nasıl Yapılır

Sosyal imleme ile backlink sağlayablilirsiniz, forum tanıtımları ile backlink sağlayabilirsiniz, çeşitli programlarla backlink sağlayabilirsiniz.

Hemen İnceleyin !

Backlink Nasıl Yapılır?


backlink nasıl yapılır

Backlink yapmanın aslında bir çok yolu bulunmaktadır. Sosyal imleme ile backlink sağlayabilirsiniz, forum tanıtımları ile backlink sağlayabilirsiniz, çeşitli programlarla backlink sağlayabilirsiniz.

Google optimizasyonun büyük bir bölümünü oluşturan backlink konusunda geçerli ve geçersiz bir çok çalışma bulunuyor. Google yapılan backlink çalışmalarına site içi seodan daha fazla önem veriyor. Peki backlink çalışması yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Google yaptığı Panda 2003 güncellemesi ile hatalı ve yanlış yapılan spam olarak tabir edilen backlinklerin büyük ölçüde önüne geçmiş görünüyor. Çeşitli sitelerden incelediğimizde milyonlarca backlinki bulunan sitelerin backlinklerinin bir anda silinmeye başlandığını görebiliriz. Manuel olarak yapılan backlink çalışmaları ise kalıcı ve üstünlüğünü halen sürdürmekte.

Peki spam backlink ile manuel yapılan backlink arasında nasıl bir fark bulunuyor?

Spam backlinkler çeşitli programlar ile(en başta senukke xcr) yapılan çalışmalar.Web sitesi sahipleri kendi sitelerinden bu şekilde backlink almaya çalışan siteleri farkettiklerinde backlink vermeyi kesiyor ve verilmiş olan backlinkleride siliyorlar. Google’da buradan yola çıkarak spam olarak yapılan backlinkleri siliyor.

Manuel backlink çalışmaları blog yorumları forumlarda post kasmalar ve çeşitli sitelerde yapılan tanıtım çalışmalarını kapsıyor. Ve bu tip yapılmış olan backlink çalışmaları kalıcılığını devam ettiriyor.

En iyi backlink çalışması nedir?

Örneğin herhangi bir içerik yönetim sistemi için (wordpress,joomla,drupal vs) özel bir tema geliştirdiğinizi ve piyasaya ücretsiz olarak sürdüğünüzü temanın en altındada ufak bir backlink çıktığınızı düşünelim.Bu şekilde yapılan bir temayı binlerce hatta milyonlarca kullanan olabilir.İşte buda size hem kalıcı hem kaliteli bir backlink sağlamış olacaktır.

Hacklink nedir?

Hacklink web sitelerinin kaynak kodlarında içerisinde ufacık bir yerde siteye yapılan site sahibinin haberi olmadan yapılan temayı yada siteyi hacklemek suretiyle yapılmış backlink çalışmalarıdır.

Benim size önerim en kolay backlink alma ve google sıralamanızı yükseltme yolu forum sitelerinde, firma rehberlerinde vb. platformalarda kampanyalar yapın, sitenizi tanıtın ve bu yapılan çalışmalar sadece ama sadece türkçe web siteleri olsun. En temiz ve kolay şekilde backlink almış olursunuz.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat