Sunucu Kiralama

Sunucu Kiralama

Sunucu Kiralama

Sunucu kiralama hizmeti alarak düşük maliyetlerle kendi sunucunuza sahip olabilirsiniz. Normalde bir sunucu aldığınızda bu sunucunun maliyetinin yanısıra elektrik maliyeti,internet maliyeti , ip adresi maliyeti ,jeneratör maliyeti,yönetim maliyeti gibi ek maliyetler beraberinde gelir. Sunucu Kiralama hizmeti alarak sunucu yatırımlarınızı minimum düzeyde tutabilirsiniz. İki çeşit sunucu kiralama yöntemi bulunuyor. Birinci tip sunucu kiralamada , fiziksel dedicated ir sunucu alarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İkinci tip sunucu kiralamadaysa bir VDS alarak sunucu kiralama ihtiyacınızı çözebilirsiniz. Her ikisinde de aynı uygulamaları çalıştırabilir, web sitenizi barındırabilirsiniz.

Server

sunucu

Fiziksel dedicated sunucu ve vds arasındada maliyet farkı ve özellik farkı bulunuyor. Örneğin control.com.tr alt yapısında bir vds kiraladığınızda tamamı sas ve ssd disk yapısına sahip, 1024 GB ram ana kapasiteli ,raid 50 disk yapısında, 500 Mbit internet hatlı bir ana makinadan hizmet alırsınız. Raid 50 disk yapısında kullanılan her iki disk için bir tane yedek disk çalışmaktadır. Veri güvenliğiniz maksimum seviyededir. Sas ve ssd disklerle daha hızlı veri akışı sağlarsınız. Ana kapasite 1024 GB ram olduğu için örneğin 16 gb ramli bir sunucu kiraladığınzda daha sonra formatlanmadan sunucunuz 32 gb ram , 128 gb ram gibi formatlanmadan 1024 gb a kadar arttırılabilir. Tüm bu alt yapıya 36.95 tl den başlayan fiyatlarla control.com.tr farkıyla sahip olabilirsiniz. Fiziksel bir sunucu kiraladığınızda örneğin 16 gb ramli yada 32 gb ramli bir sunucuda standart sata diskler bulunur. Sata diskleri sas yada ssd ile değiştirmek isterseniz sunucunun aylık maliyeti artar. Standart hat 100 mbit hızda ve 5 tb kotalıdır. İnternet hızını arttırmak isterseniz ekstra maliyet biner. Veri güvenliğinizi sağlamak için raid 50 gibi bir disk yapısı yapmak istediğinizde sunucunuz storage olmadığı için desteklemez. Ayrıca sunucunuzda raid kartınında olması gerekir buda maliyetinizi arttır. Fiziksel sunucuda Cpanel gibi lisans gerektiren yazılımlar kurduğunuzda dedicated lisansı gerekeceği için maliyetiniz yine artar oysa vds sunucularda vps lisanslarınıda kullanabilirsiniz. Fiziksel sunucularda ek olarak yönetim problemide bulunmaktadır. Eğer sunucu yönetimi konusunda  yeterli bilginiz yoksa personel çalıştırmanız gerekebilir buna karşın VDS sunucularda ücretsiz yönetim ve teknik destek hizmetinide sunmaktayız. Vds sunucularda dedicated sunucuda yapmak istediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. İsterseniz uzakmasaüstü bağlantısı kurabilirsiniz, ssh kullanabilirsiniz , upload – download yapabilirsiniz , cpanel,plesk kullanabilirsiniz web sitelerinizi yayınlayabilirsiniz , uygulamalarınızı yönetebilirsiniz hosting sunucusu , muhasebe sunucusu,mssql sunucusu gibi kullanabilirsiniz.

VDS sunucular hakkında detaylı bilgi için : https://www.control.com.tr/vds-kiralama

Tüm sunucular için : https://www.control.com.tr

Cloud dedicated sunucu kiralama için : https://www.control.com.tr/dedicated-kiralama

Özet olarak şunu söyleyebiliriz. VDS sunuculardan alarak hem maliyetlerinizi düşürmüş olursunuz hemde daha fazla performans almış olursunuz. Aylık , yıllık kiralamalarda özel indirimlerden de faydalanabilirsiniz. Sunucu kiralama işlemlerinizi hızlıca başlatmak için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

Sunucu Kiralama

 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Yoğun İstek Üzerine kampanya uzatıldı!

VDS sunucuları incelemek için tıklayın!

Tüm VDS Sunucularda !!!

ilk ay %50 İndirim !

Kapat

Bize Ulaşın

Türk Bayrağı

(0212) 909 09 60 (dahili 1)

(0850) 302 34 99 (dahili 1)

Bilgi

Teknik destek almak için yetkili girişi yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak için aşağıyı tıklayınız.

Teknik Destek mi Lazım ? Yetkili Girişi için Tıklayın !

Sipariş Öncesi Sorunuz mu var ? Hemen Buradayız !