Sunucu Barındırma

Sunucu Barındırma Hizmetimiz ve daha fazlası için Control Teknoloji...

Hemen İnceleyin !

Sunucu Barındırma Hizmeti | Co-Location

Co-Location Nedir?

Co- Location sunucuların bulunduğu ortak alan için kullanılan bir kelimedir. Co- Location gelişmiş altyapı sistemlerine sahip veri merkezlerinde gerçekleştirilir. Veri merkezinin ne kadar iyi olduğu TİER Standardına göre belirlenir. Tier 1,2, 3, 4, olarak belirlenen bu standartlar içinde çalışmak sunucular için çok önemlidir. Sunucu Barındırma Hizmeti almak için veri merkezlerinin standartlarına dikkat edilmelidir.


Sunucu Barındırma Hizmeti Nedir?

Co-location yani sunucu barındırma hizmeti var olan bir fiziksel makinanın uygun altyapıa sahip bir veri merkezi içerisinde tutulmasıdır. Co-location hizmetinde kullanılan sunucunun internet hat ücreti ve altyapı hizmeti fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyatlandırma ve hizmet yelpazesi şirketler arasında farklılık göstermektedir. Büyük şirketler kendi bünyelerinde sahip oldukları internet hatları ve IT departmanları ile bu hizmete ihtiyaç duymayabilir. Ancak IT departmanı bulunmayan, web sitesi, yazılımı veya mobil uygulaması olan küçük şirketler için vazgeçilmez bir hizmettir Co-location.

Hizmet sektöründe her hizmet için olduğu gibi Co-location için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Co-location ihtiyacınız için sizinle çalışacak dürüst ve güvenilir firmalara ihtiyacınız var. Bu firmaların sunucu için internet erişim hızı, bant genişliği ve altyapı durumlarını öğrenmelisiniz.

Control A.Ş. olarak gelişmekte olan firmalarımızın her konuda yanında olduğumuz gibi sunucu barındırma hizmetleri konusunda da yanındayız. Fiziksel Sunucunuz için en uygun ortamı sağlayıp sunucu taraflı problemsiz bir şekilde çalışmanızı istiyoruz. Bütün Hizmetlerimiz için 7/24 destek sistemimiz ile sistem yöneticilerimize ulaşabilirsiniz.

sunucu barındırma
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat