Hosting Kontrol Panelleri

Hosting Kontrol panelleri için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hemen İnceleyin !

Hosting Kontrol Panelleri | Cpanel&Plesk&Vesta

Hosting kontrol panelleri web sitenizi programlama bilgisine ihtiyaç duymadan yönetmenizi sağlayan kontrol panelleridir. Bu paneller sayesinde istediğiniz CMS (İçerik yönetim sistemi) tek tıklamayla kurulabilir, alan adı ve e-mail hesabı açıp kapatabilirsiniz. Aynı zaman da istatiksel olarak siteniz de analiz yapabilir ve daha bir çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Plesk

Plesk, özellikle windows sunucular üzerinde kullanılmasıyla bilinen gelişmiş ve grafiksel ara yüzlü bir web hosting yönetim otomasyonudur. 2003 Yılından sonra kullanılmaya başlanan plesk daha sonradan parallels şirketinin yönetimi altında bulunmuştur. Plesk sayesinde bir sunucu üzerinde çok daha rahat bir şekilde kullanıcı hesapları, web siteleri, mail adresleri oluşturabilir ve DNS girdileri kolaylıkla yapabilir. Plesk her ne kadar Windows sunucularla tanınmış bir web hosting yönetim otomasyonu dahi olsa Plesk'in Linux'da Redhat, Fedora, SUSE, Debian/Ubuntu ve FreeBSD gibi dağıtımlar için kullanılabilen sürümleri mevcuttur.

hosting kontrol panelleri plesk onyx

Control Teknoloji olarak verdiğimiz hizmetlerde her zaman kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalarımıza devam ettirmekteyiz. Hizmet verdiğimiz müşterilerimizin kapsamlı ve kullanışlı bir kontrol paneline sahip olmalarını istemekteyiz. Alanında uzman teknik destek ekibimiz ile aldığınız bütün hizmetlerde problem yaşamamanızı sağlıyor ve projelerinizin aksama yaşamadan hayata geçmesi için çalışıyoruz.

cPanel

cPanel, Linux sunucular ve hosting paketleri için tasarlanmış piyasada büyük kullanıcı kitlesine sahip bir hosting kontrol panelidir. cPanel ile alan hostinginizin sunucu tararflı yönetimini kolaylıkla yapabilir, çalıştırmak istediğiniz alan adına tek tıkla script kurulumu yapabilir ve mail hesapları oluşturarak çalışabilirsiniz. Hosting kontrol panelleri arasında belki de en çok kullanıma sahip olan cPanel kullanıcı dostu arayüzü ile anlaşılır ve kapsamlı bir yönetim panelidir.

cPanel lisanslı bir ürün olarak sunulmaktadır. Lisanslama yapısı ve lisans ücretlerinde geçtiğimiz günler itibarı ile değişiklik yapan cPanel'in en düşük lisans ücreti 20$ olarak belirlenmiş ve en fazla 5 alan adı için çalışmaktadır. cPanel 30 alan adı için aylık 30$ fiyat belirlemiş ve sınırsız alan adı için çalışacak lisans ücretini 45$ olarak belirlemiştir. Ancak en üst lisans yani 45$'lık ücrete sahip lisans için 100 alan adı için çalışma sınırının üzerine çıkıldığında ekleme yapılan her alan adı için 0.20$ lisans ücreti yansıması gerçekleşeceğini belirtmiştir. Yani cPanel'de 45$'lık sınırsız alan adı için alınacak bir lisansta bile kullanıcılar alan adları 100 adetin üzerine çıktıktan sonra her alan adı için 0.20$ /ay ödeme yapacaktır.

hosting kontrol panelleri

Vesta Kontrol Panel

Vesta açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir kontrol panelidir. Linux işletim sistemleri (RHEL / CentOS, Debian, Ubuntu)'nde sorunsuz çalışmaktadır. Ücretsiz kontrol panellerinde düşük kaynak tüketimi ve kullanım kolaylığı ile ilk sıralarda vesta gösterilebilir. Ücretli olan kontrol panellerinin sunduğu hizmetlerin büyük bir kısımını Vesta'da bulabilirsiniz. VestaCP ile kolaylıkla kullanıcı hesapları oluşturabilir, dilediğiniz kadar web sitesi ve veritabanı ile e-mail ve FTP hesaplarını yönetebilirsiniz.

DirectAdmin Kontrol Paneli

DirectAdmin kullanımı oldukça basit ve diğer kontrol panellerine kıyasla uygun fiyatlı olan ve başarılı paneller sıralamasında WHM/Cpanel ve Plesk'den sonra ilk gelen olarak hosting kontrol panelidir. Lisans ile kulanılabilen DirectAdmin diğer panellerden daha uygun fiyata lisans vermektedir. Web sayfalarını kolaylıkla yönetilebileceğiniz DirectAdmin, sade ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. 3 katmanlı tasarımıyla bütün kullanıcı tipleri arasında geçiş yapılmasına imkan sağlarken güncelleştirmelerinde arayüz değişikliğini tercih etmemektedir. Kullanıcı paneli ve web sayfasının tasarımını tek bir tut ile değiştirebilir. DirectAdmin kontrol paneli, en hızlı kontrol panel olması için tasarlanmıştır. Hızı ile iddalı olan bu hosting kontrol paneli Linux tabanlı bir yapıya sahip olduğundan dolayı WHM/Cpanel gibi Windows işletim sistemlerini desteklememektedir. Sistem kaynaklarını minimum seviyede kullanarak çalışan bir yazılımdır. Bu özelliği ile öne çıkan DirectAdmin neredeyse bütün sunucular için ideal bir yazılımdır.

hosting kontrol panelleri
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat