Linux Sanal Sunucu

Linux Sanal Sunucu | CentOS 5 | CentOS 6 | CentOS 7

Linux sanal sunucu hizmetleriyle uzaktan bir linux sunucu yönetebilirsiniz. Sanal sunucular ana makinaların bölünmesiyle oluşmuş sunuculardır. Vps yada vds olarak adlandırılırlar. Çeşitli linux işletim sistemleri bulunmaktadır. Başlıca linux işletim sistemleri; arch linux,debian,fedora,ubuntu ve CentOS’dur. Linux işletim sistemleri arasında web hosting için en uygun işletim sistemi CentOS’dur.

VDS Satın Al

VDS Satın Al

Linux Sunucu

Linux Sunucu

CentOS işletim sisteminin sürekli farklı versiyonları çıkmaktadır. CentOS 4, CentOS 5, CentOS 6, CentOS 7 başlıca kullanılan CentOS işletim sistemleridir. Bunların yanı sıra CentOS 8, CentOS9 ve CentOS10 yayınlanacak işletim sistemleridir. Tüm bu CentOS versiyonları web hosting için uygundur. Örnek vermek gerekirse CentOS işletim sistemi üzerine Plesk kontrol paneli yada CPanel kurulumu yapılabilir. CPanel web hosting genel olarak CentOS işletim sistemine sahip linux sunuculardan üretilmektedir. Linux sanal sunucu kiralaması yapmanız durumunda CentOS işletim sistemi ve istediğiniz kontrol paneli kurulumu yapılarak sunucunuzun güvenlik ve hosting ayarları sağlanıp size teslim edilecektir.

Linux Sanal Sunucu Çeşitleri

Linux sanal sunucular 2 çeşittir. Birincisi linux vps ikincisi linux vds’dir. Her iki tip sanal sunucuda da linux ve hosting kontrol paneli kullanabilirsiniz. Vps sunucular sıkıştırılmış sunuculardır. Vds sunucular dedicated sunucu şeklinde çalışır. Sizin için performans önemliyse linux vds seçmelisiniz,sadece test deneme amaçlı kullanmak istiyorsanız vps sunucularda işinizi bir süre görecektir. Tüm linux sanal sunucularda limitsiz web sitesi barındırabilirsiniz. Tüm PHP versiyonlarını ve mysql versiyonlarını linux sanal sunucularda kullanabilirsiniz. Linux işletim sistemleri son derece güvenlidir. Php tabanlı internet üzerinde gördüğünüz web sitelerinini %99 u linux sunucularda çalışmaktadır. Tüm php versiyonlarını desteklediği için ve sürekli güncellendiği için hosting kullanıcılarının bir numaralı tercihidir. Linux sunucu kiralama yaptığınızda size sağlayacağımız hosting kontrol paneli üzerinden kolayca wordpress,joomla,drupal,opencart gibi php tabanlı yüzlerce php sistemi tek tıklamayla sunucunuza kurabilirsiniz.

 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Yoğun İstek Üzerine kampanya uzatıldı!

VDS sunucuları incelemek için tıklayın!

Tüm VDS Sunucularda !!!

ilk ay %50 İndirim !

Kapat

Bize Ulaşın

Türk Bayrağı

(0212) 909 09 60 (dahili 1)

(0850) 302 34 99 (dahili 1)

Bilgi

Teknik destek almak için yetkili girişi yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak için aşağıyı tıklayınız.

Teknik Destek mi Lazım ? Yetkili Girişi için Tıklayın !

Sipariş Öncesi Sorunuz mu var ? Hemen Buradayız !