MyBB Script Kurulumu

MyBB Script kurulumu için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hemen İnceleyin !

MyBB Script Kurulumu | MyBB Forum Scripti Nasıl Kurulur?


Mybb script kurulumu oldukça basittir. FTP uygulamaları kullanarak sunucunuza dosyaları aktarma işlemini gerçekleştirdikten sonra MyBB için Veri Tabanı Oluşturma işlemi yapmalısınız. Bu işlemleri linklere tıklayıp yönlendirmeleri takip ederek kolaylıkla yapabilirsiniz.

mybb script kurulumu-1

Daha sonra web sitenizin URL’ sini adres çubuğuna girdiğinizde üstte bulunan görüntü sizi karşılayacaktır. Bundan sonraki aşamalarda bu arayüzü takip ederek kurulum devam edecektir.

Kuruluma devam etmek için MyBB Lisans sözleşmesini kabul etmelisiniz.

mybb script kurulumu-2

mybb script kurulumu-3

MyBB kurulumu yapmadan önce kontrol etmeniz gereken sistem gereksinimleri bulunur. Sistem gereksinimlerinin kontrolü bu ekranda yapılırken bir hata ile karşılaşırsanız buradaki hatanın (php Version Failed- File Permission and Writable vb) çözümü için yönlendirmeleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

mybb script kurulumu-4

Veri Tabanı Oluşturma kısmında belirttiğiniz Veri tabanı kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Bu işlem aşağıda gördüğünüz gibi veri tabanında tabloların oluşturmasıyla devam edip birazcık uzun sürecektir.

mybb script kurulumu-5

mybb script kurulumu-6

MyBB forum siteleri oluşturmak için çok sayıda tema içeriğine sahiptir, bunun için tema içeriklerini ve ayarlarını kurulum aşamasında test edip devreye alıyor.

Kurmak istediğiniz web sitesi ve ismini isteyen MyBB temel domain ve yamaları configure eder. Daha sonra MyBB Kontrol Panelinden değiştirebileceğiniz bilgilerdir.

MyBB Kontrol Paneline giriş yapmak için kullanacağınız username ve password bilgilerinizi ve bu hesabı kurtarmak için bağlamak istediğiniz mail adresinizi oluşturduğunuz ekrandır.

Kurulum işleminin son görüntüsü aşağıda yer almaktadır. Sayfada bulunan Admin Control Panel seçeneği ile kontrol paneline giriş yapıp istediğiniz tasarıma ve içeriğe sahip forum sitesi oluşturabilirsiniz.

mybb script kurulumu-10

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat