Optimizasyon ipuçları

Optimizasyon ipuçları için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Hemen İnceleyin !

Optimizasyon İpuçları | Google Optimizasyon İpuçları


Optimizasyon ipuçları konusunda internette dolaşan bir çok söylenti bulunmaktadır. Profesyonel, Google tarafından banlanmayan, arama motorunda üst sıralarda görünen web siteleri herkesin hayalidir. Google aramalarında üst sıralarda çıkmak bir çok firma, blog, haber siteleri için çok önemlidir. Her gün yüzlerce web sitesi Türkiye’de aktif hale gelmektedir. Peki bu kadar web sitesinin arasından web siteniz nasıl sıyrılarak yukarı çıkacak? Gerçekten öğrenmek istermisiniz?

İşte sizin için bazı püf noktaları!

*****Web sitenizin sol tarafına menü yerleştirmeyin, üst tarafına yerleştirin! Google siteleri sağdan sola doğru tarar, sol taraftaki menülere takılmasını engelleyin.

*****Web sitenizde mutlaka her sayfa için meta tag’lar girilmiş olmalı.(Anahtar kelimeler, açıklamalar, sayfa başlıkları)

*****Web sitenizin ana sayfası sabit değil dinamik olmalı, yani, web siteniz güncellendiği zaman ana sayfanızı da güncelleyin!

*****Mutlaka bir xml site haritası oluşturun.

*****Web sitenizde ziyaretçilerin daha uzun süre kalmasını sağlayın. Daha sonraki yazılarımızda bunun da püf noktalarını vereceğiz.

*****İnsanların dikkatini çekecek içerikler hazırlayın, insan web sitenizde zaman geçirdikçe, google web sitenizi faydalı bularak daha da yükseltecektir.

*****Web sitenize girdiğiniz içerikler ne çok az olmalı, ne de gereksiz uzunlukta olmalı. İnsanların bunalmadan okuyacakları Google tarafından faydalı bulunacak içerikler hazırlayın. Faydasız içerikler insanlar tarafından okunmayacak, insanlar sayfanızda vakit geçirmeyecek ve google oluşturduğunuz sayfayı spam olarak tanıyacaktır.

*****Web sitenizin ana sayfası sabit ise arka tarafta çalışan bir blog kullanın. En az Haftalık olarak bloğunuzu güncelleyin.

*****Backlink vs gibi web sitenizi hızlı yükselteceğini düşündüğünüz işlemlere sakın girmeyin!

Sıkılmayın, Yorulmayın, Pes Etmeyin, Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir!

*****Doğal google optimizasyon ile doğal yollarla web sitenizin yükselmesini sağlayın. Örneğin kaliteli backlink almak için, işletmenizi yada web sitenizi farklı tanıtım yazıları ile firma rehberlerine, bloglara, tanıtım sitelerine ekleyebilirsiniz. Bunun en büyük faydası diğer web sitelerinin sitenize referans olmasıdır, google önünde kimin kaliteli referansları varsa o daha çok google’da yükselir.

*****Web sitenizin açılış sayfası hızını, mümkün olduğunca hızlandırın.

*****web sitenizi facebook, twitter ile sosyal ağlara bağlayın, mümkünse web sitenizi facebook, twitter, blog, site olarak birbirine bağlayın.

*****Black hat seo yöntemlerinden mutlaka uzak durun, bu yöntemler web sitenize fayda değil zarar getirecektir. Kalıcı başarılar *****sağlamak için doğal yollardan çalışın.

*****Linkleri kısa url’ler ile kullanın.

*****Up time’ı yüksek olan hosting firmaları seçin, kaliteli hosting kullanın.

*****Hosting seçiminde mümkünse web siteniz için özel bir ip adresi kullanın.

*****Web sitenizde alt etiketleri, resimlerinizin başlıkları girilmiş olmalı.

*****Mümkün olduğunca özgün fotoğraflar ile web sitenizi süsleyin internetten bulduklarınız yerine kendi oluşturduklarınızı kullanın.

*****Sizden kaliteli web sitelerine backlink verin!

*****İnternette aktif olun web sitelerine yorum yazarken web sitenizin adresini mutlaka yazın!

Yukarıda belirtilen işlemleri gerçekleştirdiğinizde web siteniz büyük ölçüde google uyumlu hale gelecektir. Eğer bunlarla uğraşama profeyonel google seo, profesyonel optimizasyon hizmeti almak istiyorum diyorsanız yukarıda bulunan linklerden google seo paketlerimizi inceleyebilir profesyonellerle çalışmanın tadını çıkarabilirsiniz…

google optimizasyon ipuçları
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Sınırlı Süre Özel İndirim!

Tüm VPS/VDS/Hosting/Reseller Hizmetlerinde !!!

ilk ay %25 İndirim !

Promosyon Kodunuz : "CTRL"
Kapat