Sanal Sunucu Nedir

Sanal sunucu nedir sorusunun ayrıntılı cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hemen İnceleyin

Sanal Sunucu Nedir? | Sanal Sunucu Ne İşe Yarar?


Bir fiziksel makina(sunucu) üzerinde kurulan sanallaştırma yazılımı vasıtası ile birden çok sayıda hatta farklı işletim sistemlerine sahip sunuculara sanal sunucu denir. Sanal serverlar ile fiziksel bir serverda gerçekleştirmek istediğiniz her işlem gerçekleştirilebilir. Sanal sunucular kaynak olarak fiziksel sunucunun donanımlarından beslenerek çalışırken birbirlerinin kaynaklarını kullanmadan da çalışabilirler.

Sanallaştırmanın iki metodu vardır. Bunlardan biri sanallaştırma uygulaması kullanarak uygulama içinde çalışan ve kaynaklarını fiziksel makinadan temin eden yapılardır. Bu sistem genellikle ev ve ofis bilgisayarlarımızda güvenlik veya proje amaçlı kullanım içindir. Diğer bir yöntem ise Hypervisor olarak adlandırılan ve işletim sistemlerinden bağımsız olarak sanallaştırma işletim sistemi olarak adlandırılan yazılımlar ile gerçekleştirilir. Sanallaştırma işletim sistemlerinde en iyi ve en çok kullanılan yazılımlara Vmware ESX ve HyperV örnek olarak verilebilir.

Control A.Ş. olarak fiziksel serverlarımızda Vmware işletim sistemi kullanarak müşterilerimize ihtiyaç duydukları sanal sunucuları sağlamaktayız. Linux tabanlı veya Windows tabanlı bütün işletim sistemlerine sahip sanal server yapıları ile en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunmaktayız.

Peki bu kadar övdüğümüz sanal sunucu ne işe yarar ?


Sanal sunucu nedir? Bu soruya cevap şu verilebilir; Sanal Sunucular bir fikir olarak var olan kaynakların daha yararlı bir şekilde kullanılması ve atıl durumda kaynak kalmaması mantığı ile oluşturulan sistemdir. Örneğin küçük kaynak gereksinimine sahip bir mobil uygulama çalıştırmak istediğinizde yüksek fiyatlara sahip bir fiziksel sunucu almanız çok gereksiz olacaktır. Bunun yerine bir fiziksel makina üzerinde oluşturulacak yeterli kaynağa sahip sanal server mobil uygulamanız için yeterli olacak ve makina üzerinde kalan diğer alanlar kullanılabilecektir.

Sanallaştırma teknolojisinin gelişmesi ile birlikte en son yazılımlar ile oluşturduğumuz sanal sunucularımızda kullanıcılarımıza fiziksel bir makinada yapılabilecekleri bütün işlemleri yapmalarını sağlıyoruz. Wmware işletim sistemine sahip ana makinalarımızda farklı işletim sistemleri ile çalışabilen sanal serverlar oluşturabilmekteyiz.

sanal sunucu nedir
sanal sunucu nedir


Sanal Sunucu hizmeti alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Hizmet alımı gerçekleştirirken üzerinde durulması gereken en önemli konu hiç şüphesiz ki güvendir. Sanal sunucu kiralama hizmeti sunan şirketleri araştırarak referansa ve sektördeki tecrübesine dikkat etmelisiniz. Sanal sunucunuz için istediğiniz kaynakları önceden belirlemeli ve sunucunun bulunduğu ana(fiziksel) makinanın kaynak değerlerini sormalısınız. Hali hazırda çalışan makinalar için Uptime değerlerini sorabilir hatta hosting şirketinin web sitesinin hızını ve detaylarını araştırabilirsiniz. Sonuçta kendi serverlarında barınan bir web sitesi vardır ve bir hosting şirketinin web sitesi sunucuları hakkında da biraz olsun bilgi verir 🙂

Sanal Sunucu Nedir Nedir?

VDS kiralama, kendinize özel bir uzak sunucu alma işlemidir. Windows yada Linux işletim sistemleri seçebilirsiniz. Aylık yada yıllık periyotlarda VDS sunucu alabilirsiniz. VDS'nin açılımı "Virtual Dedicated Server " dır. Yani " Sanal Dedicated Sunucu" anlamına gelmektedir. VDS Sunucular paylaşımsız ram ve işlemciye sahiptir. VDS sunucularda satın alınan kaynaklar %100 kullanılabilir durumda olur ve kaynak limitlerini farklı kullanıcıların kullanımlarından etkilenmeden sonuna kadar kullanabilirsiniz.VDS Sunucularda her alandan projeler gerçekleştirilebilir. İşletim sistemleri, işlemci miktarı ve depolama alanı seçenekleri ile özelleştirilmiş makinalarımızdan projeleriniz için uygun olanını kesinlikle bulabilirsiniz. Limitsiz Trafik, 1000Mhz işlemci başı güce sahip VDS Sunucularımızda sadece yüksek okuma, yazma oranına sahip SAS ve SSD diskler kullanılmaktadır.

VDS Nasıl Kiralanır?

VDS kiralama aylık veya yıllık olarak bir sanal sunucunun online olarak size tahsis edilmesi anlamına gelmektedir. Sanal sunuculara uzaktan android/ios yada windows işletim sistemine sahip bilgisayar/cep telefonunuz üzerinden bağlanabilirsiniz. Seçtiğiniz sunucuda ayarlar bölümüne tıklayarak işletim sistemi seçebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz. VDS kiralama yaparak uzakmasaüstüne yada ssh konsoluna erişebilir, ister tek bir web sitesini yada yazılımı yüksek kaynak kullanımı ile yayınlayabilir isterseniz dosya indirme yükleme işlemi yapabilir yada ciddi bir hosting firması kurabilirsiniz. Tamamen özel olarak yapılandırdığımız kiralık VDS paketlerimiz sizden gelecek özel taleplere göre de ücretsiz olarak derlenebilmektedir.İleri seviyedeki ihtiyaçlar için profesyonellere yönelik olarak hazırladığımız VDS sunucu paketlerimiz her biri için özel olarak atanmış kaynakları paylaşımsız olarak kullanmaktadır. Hosting yayını yapmak amacıyla VDS almanız durumunda VDS sunucunuz teknik ekibimiz tarafından özel olarak optimize edilerek ücretsiz hosting kontrol paneli ile beraber size teslim edilecektir.

DELL VDS SERVER
LINUX VE WINDOWS

VDS İşletim Sistemi ve Panel Seçenekleri Nelerdir?

VDS işletim sistemi olarak isterseniz Centos 5 , Centos 6 ,Centos 7, FreeBsd gibi linux sistemleri veya Windows 7,Windows 10 Windows server 2003,Server 2008,Server 2012,Server 2019 gibi windows sistemleri seçebilirsiniz .Yalnızca uzakmasaüstü olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz web hosting için VDS alabilirsiniz. VDS hosting sunucunuzu en yüksek verim ile kullanabilmeniz için cPanel/WHM veya Plesk Panel kurulu olarak teslim etmekteyiz. Bütün işletim sistemi lisansları ve Plesk Panel lisansları şirketimiz tarafından karşılanmakta olup kullanıcılarımıza ek işletim sistemi lisans ücreti yansıtılmamaktadır. Hosting amaçlı vds sunucu ihtiyaçlarınızda web sitesi yayını yapacağınız sunucunun tüm e-mail ve hosting yapılandırması şirketimiz tarafından ÜCRETSİZ yapılmaktadır.

VDS'nin VPS ve Diğer Sunuculara Göre Avantajları Nelerdir?

VDS'ler profesyonellere yönelik VPS'ler amatör kullanıcılara yönelik sunuculardır. VPS sunucularda ram ve işlemci havuz içerisinden ortak kullanım ile sağlanmaktadır. Sunucu piyasasında mevcut olan bir çok sanal sunucu VPS olarak oluşturulmakta ve hizmete sunulmaktadır. Bu sebeple havuz sisteminde kaynak kullanımlarının arttığı anlarda VPS sunucularda performans düşüklüğü yaşanabilir. VDS sunucular ise dedicated sunucular gibi çalışmaktadır. Size atanan ram,işlemci ve disk alanını sonuna kadar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz havuzdan ortak kullanım söz konusu değildir,tamamen ayrı bir kullanım vardır. VPS sunucuları daha çok ufak web siteleri için önermekle beraber VDS sunucuları tüm web siteleri,tüm oyunlar, yazılımlar, projeler ve muhasebe programları gibi yüksek ve sürekli işlemci-ram gerektiren amaçlar için önermekteyiz.

VDS SERVER RAM
DATA CENTER8

VDS Sunucuların Yapılandırması Nasıl Olur?

İhtiyacınız olan tüm VDS sunucu yapılandırması ücretsiz olarak şirketimiz tarafından sağlanmaktadır. Size teslim edilen sunuculara, sunucu içerisinde barındırmak istediğiniz www-alanadiniz-com adresini yönlendirerek ekstra herhangi bir ayar yada yapılandırmaya ihtiyaç duymaksızın hemen yayınlayabilirsiniz ! VDS sunucu alt yapımızda HP ve DELL sunucular kullanmaktayız.Tüm VDS alt yapımız arttırılabilir durumdadır. Almış olduğunuz herhangi bir sunucuda 20TB'a kadar disk , 80 CPU'ya kadar işlemci ve 1024 gb ram'e kadar ram arttırımı yapılablir.

Control Teknoloji A.Ş olarak size çözüm üretmek için buradayız!

Aklınıza takılan tüm sorular için bizi arayabilir veya mail atabilirsiniz.

VDS Sunucu Özellikleri

VDS sunucular için sunduğumuz binlerce ek özellikten öne çıkanları aşağıda bulabilirsiniz.

Centos ve PHP Desteği

Seçtiğiniz paketin ayarlar bölümünden centos işletim sistemi seçebilirsiniz. Centos, PHP tabanlı uygulamalarınız için en iyi işletim sistemidir. İstediğiniz PHP sürümlerini web hosting kontrol panelinizden yönetebilirsiniz .

Windows ve ASP Desteği

Sanal Sunucu Nedir paketlerinde ayarlar bölümünden windows işletim sistemi seçebilirsiniz.Yalnızca uzakmasaüstü için kullanabileceğiniz gibi isterseniz ASP ve ASP.NET uygulamalarınızı da VDS sunucunuzda çalıştırabilirsiniz.

Ücretsiz SSL

Ayarlar bölümünden web hosting kontrol paneli seçmeniz durumunda Lets Encrypt desteği de VDS sunucunuzda kurulu gelecektir. Encrypt desteği ile ücretsiz SSL kullanabilirsiniz.

Ücretsiz E-Posta Hizmeti

Tüm web hosting kontrol paneli seçimi yaptığınız VDS sunucularda, ek ücret ödemeden, size sunulan kontrol paneli üzerinden e-posta oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Kontrol Paneli

Windows ve Centos VDS sunucularda Plesk kontrol panelini ücretsiz olarak sağlamaktayız. Ayarlar bölümünden ,kontrol paneli kısmından Plesk paneli seçebilirsiniz.

Otomatik Kurulan Uygulamalar

Ücretsiz sunduğumuz Plesk kontrol paneli üzerinden tek tıklamayla Joomla, Wordpress, Drupal gibi uygulamaları otomatik olarak VDS sunucunuza kurabilirsiniz.

Ücretsiz Taşıma

Eski VDS sunucunuzu ve web sitelerinizi ücretsiz olarak taşımaktayız.

Arttırabilir Kapasite

İstediğiniz zaman farklı bir VDS paketine mevcut sunucunuzun içeriği aynı kalacak şekilde yükseltebilirsiniz. İsterseniz sunucunuza ekstra ram,işlemci yada disk alabilirsiniz.

Limitsiz Trafik

Control A.Ş olarak yüksek hat kapasitesiyle çalışmaktayız. Tüm vds sunucularda limitsiz trafik bulunmaktadır. Bizim için önemli olan web sitelerinizin ve projelerinizin büyümesidir !

DDOS / BOTNET Koruması

Türkiye'nin en iyi koruma hizmetini sunmaktayız. Tüm VDS sunucu hizmetlerimizde ücretsiz olarak DDOS/BOTNET koruması bulunmaktadır.

Yüksek İşlemci Desteği

VDS sunucularda her işlemci 1000Mhz gücündedir. Sunucu işlemcileri yeni nesil XEON E7 ve 7560'dır.

Ücretsiz Değişim

VDS sunucunuz istediğiniz zaman formatlanarak yenisiyle değiştirilebilir. Dilerseniz farklı işletim sistemleri de seçebilirsiniz.

Ücretsiz Teknik Destek

Tüm hizmetlerimizde uzman kadromuz ücretsiz olarak teknik destek vermektedir.

Ücretsiz Dedicated Geçişi

Projelerinizin VDS paketlerinde büyümesi ve vds sunucunuzun yetersiz gelmesi durumunda ücretsiz olarak fiziksel dedicated sunucuya hizmetiniz taşınabilir.

 VDS KİRALAMA

Sanal Sunucu Nedir Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sanal Sunucu Nedir hakkında en çok sorulan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Sorularınızın cevabını aşağıda bulamıyorsanız deneyimli teknik ekibimiz aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır. Size destek vermek için buradayız. Bizi çekinmeden arayabilirsiniz :)

VDS sunucular paylaşımsızdır ve dedicated sunucular gibi çalışır. Size atanan kaynakları %100 kullanabilirsiniz. VPS sunucular paylaşımlı sunuculardır. Farklı vps kullanıcılarının ram ve işlemci kullanımları sizin vps kullanımınızı etkileyecektir. VPS komşularınızdan rahatsızlık duyabilir ve yavaşlık yaşayabilirsiniz. Sunucu kullanırken yavaşlık gibi sorunlar yaşamamanız için özel VDS sunucuları önermekteyiz.

VDS sunucular veri merkezi ortamında açılan sanal sunuculardır. Size herhangi bir ürün kargolanmaz. Sipariş verirken kullandığınız mail adresinize satın aldığınız sunucunun erişim bilgileri ve nasıl bağlanabileceğinize dair bilgiler gelecektir. Profesyonel kullanıcı bilgisi gerekmemektedir. Takıldığınız noktada teknik destek ekibimiz ücretsiz olarak yardımcı olmaktadır.

Bu sizin sunucunuz. İstediğiniz programları kurmakta özgürsünüz.

Sunucularda kontrol panelleri ve işletim sistemlerini sizin kullanabileceğiniz şekilde, sunucu yönetim bilgisine gerek kalmayacak şekilde yapılandırmaktayız. Uzman bilgisi gerektirmemektedir. Basit bir arayüz üzerinden bir kaç tıklamayla web sitelerinizi yayınlayabilirsiniz. Takıldığınız noktada çekinmeden teknik destek ekibimize danışabilirsiniz. Tüm web hosting vds sunucularında ücretsiz olarak teknik destek vermekteyiz.

Web hosting için VDS sunucularda Plesk ve cPanel sağlamaktayız. Plesk lisansları ücretsizdir. cPanel lisansları ücretlendirilmektedir. cPanel kontrol panelini yalnızca linux(PHP) sunucularda, Plesk kontrol panelini hem linux(PHP) hemde windows server(ASP) tabanlı sunucularda kullanabilirsiniz.

Teknik destek ekibimizle iletişime geçmeniz durumunda sizin için ücretsiz taşıma sağlayabiliriz. Taşıma işlemleri cPanel ve Plesk kontrol panelleri kullanılarak yapılmaktadır. Farklı kontrol panelleri arasında taşıma yapmak isterseniz manuel kurulumlar gerekebilir. Size özel çözüm üretebiliriz. Nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda destek birimimizden bilgi alabilirsiniz.

Control Teknoloji A.Ş olarak "1024 GB", yanlış okumadınız evet "1024 GB" rame sahip ,"20 TB(20.000GB)" disk kapasitesi olan büyük sunucularla hizmet vermekteyiz. Dilediğiniz zaman sunucunuzu formatlamadan ve değiştirmeden 1024 GB RAM'e kadar RAM,80.000Mhz'ye kadar işlemci ve 20TB'a kadar disk arttırımı yapabiliriz.

Bulduğunuz script virüslü veya bozuk olabilir. Sağlam olsa bile config dosyalarının ve veri tabanlarının manuel kurulması gerekecektir. Malesef manuel kurulumlar sağlamamaktayız.

Elbette formatlayarak tekrar kurulum sağlayabiliriz. Kullanıcı panelinize bağlanarak destek talebi iletmeniz formatlanması için yeterli olacaktır.

Sunucularınızın güvenliği bizim için ön plandadır. Yetkisiz kişiler bizlere telefon açıp sizin adınıza sunucunuzun formatlanmasını talep edebilir. Biz de yanlışlıkla sunucunuzu formatlarsak bu durum hem sizi hem de bizi üzer. Bu sebeple sizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına her türlü teknik destek taleplerinizi kullanıcı panelinize bağlanarak üst menüden, destek biriminden teknik destek talebi kısmına yazmanızı rica ediyoruz. Destek talebi oluşturduğunuz anda sisteme yetkili girişi yapmış olursunuz ve talebiniz kaydedilerek anında teknik birimimize iletilir. Ortalama 30 dakika içerisinde istediğiniz bileşenler kurulabilir,sunucunuz formatlanabilir yada diğer talepleriniz konusunda yardımcı olabiliriz.

Teknik destek için size çok yakınız. www.control.com.tr web sitemiz üzerinden kullanıcı panelinize bağlanarak, üst menüden,destek kısmından ,"teknik destek talebi" kısmından destek talebi açabilirsiniz. Destek talebi açtığınız anda talebiniz sistem yöneticilerimize düşecektir. Ortalama 30 dakika içerisinde talebiniz yanıtlayarak size mail göndereceğiz. Tüm destek taleplerinizi ve destek talebi yanıtlarınızı kullanıcı panelinizden takip edebilir ve tekrar sistem yöneticilerimizle yazışabilirsiniz.

Control Teknoloji A.Ş olarak sektörde bir çok bilişim firmasına bayilik vermekteyiz. Kullanmakta olduğunuz hizmet, mali yada idari sebeplerle durdurulmuş olabilir. Bu konuda hizmet aldığınız bayimiz size en doğru bilgiyi verecektir.

Sanal Sunucu Nedir Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Control Teknoloji A.Ş olarak Türkiye lokasyon özel hosting sunucularımızla sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Sunucu alt yapı yatırımımız çok yüksek düzeyde bulunmaktadır. 7/24 web sitemizden güvenle sipariş verebilirsiniz. Siparişler otomatik kurulup anında aktif olmaktadır. Türkiye'nin en güçlü donanım ve internet altyapısını kullanmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz...

 • Türkiye lokasyon özel sunucularımızla sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Sunucu alt yapı yatırımımız çok yüksek düzeyde bulunmaktadır. 7/24 web sitemizden güvenle sipariş verebilirsiniz. Siparişler otomatik kurulup anında aktif olmaktadır. Türkiye'nin en güçlü donanım ve internet altyapısını kullanmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz...
 • Control Teknoloji A.Ş %100 müşteri memnuniyetini gözeterek sunduğumuz hizmetler konusunda sistem taraflı bir sorun yaşamanız durumunda "ÖMÜRBOYU" ücret iadesi garantisi sunmaktadır. Detayları hizmet sözleşmemizde bulabilirsiniz.
 • Sağlanan sunucu hizmeti toplu mail gönderimi ( spam mail gönderimi ) amaçlı kesinlikle kullanılamaz. Şirketiniz için firma mail iletişimini sağlamak amacıyla toplu mail sunucusu alımı yapmak istiyorsanız ayrıca irtibata geçiniz.
 • Sunucularımızda Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı yazılım ve web sitelerinin barındırılması kesinlikle yasaktır. Tespit edilmesi halinde hizmet uyarıya gerek kalmaksızın sonlandırılır ve iade işlemi yapılmaz.
 • Sunucu işlemcilerinde belirtilen her cpu 1000Mhz'dir. Örneğin 6 cpu sunucu aldğınızda 6.000 Mhz işlemci tüketebilirsiniz. Sunucularınızın yetersiz gelmesi durumunda sunucunuz formatlanmadan içeriği aynı kalacak şekilde yükseltilebilir.
 • Control.com.tr belirli aralıklarla müşteri hesaplarını takip edebilir ve sağlanan hizmetlerin kötüye kullanımının tespiti halinde hizmet iptali yapabilir ve geri ödeme yapılmaz. Detaylı bilgi hizmet sözleşmemizde yer almaktadır.
 • Web sitemiz üzerinde sunulan tüm hizmetler elektronik ortamda anında ifa edilmekte olup, cayma hakkı kapsamına girmemektedir. Aylık alım yaparak sunucularımızı deneyebilirsiniz.
 indirim
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Yoğun İstek Üzerine kampanya uzatıldı!

VDS sunucuları Hemen İnceleyin !

Tüm VDS Sunucularda !!!

ilk ay %50 İndirim !

İndirim Kodunuz : "VDS"
Kapat