Linux 4-5-6 Ubuntu Centos Plesk Panel Kurulumu

Hosting sunucunuz için iyi bir seçim olan Paraleles Plesk Panel 11 i linux sunucularınıza aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek kurabilirsiniz.

Hemen İnceleyin

Linux 4-5-6 Ubuntu Centos Plesk Panel Kurulumu


plesk panel

Hosting sunucunuz için iyi bir seçim olan Paraleles Plesk Panel 11 i linux sunucularınıza aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek kurabilirsiniz.

Öncelikle firewall disable olarak,host name ayarlanmış bir şekilde isteğinize göre sunucu kurulumunuzu gerçekleştiriniz.Ardından root kullanıcı adınız ve şifreniz ile ssh girişi yaparak aşağıdaki adımları takip ediniz.

Öncelikle plesk klasörümüzü oluşturalım.

mkdir plesk
Ardından plesk klasörümüze girelim.
cd plesk
Şimdi yüklemek istediğimiz sürümü wget ile çekeceğiz.
wget – http://download1.parallels.com/Plesk/PP11/11.0/CentOS5/parallels_installer_v3.12.0_build120601.16_os_CentOS_5_x86_64

Yukarıda bulunan plesk 11 indirme dosyası zamanla değişiklik gösterebilir.Güncel download linkini pleskin kendi sitesinden bulabilirsiniz.

Daha sonra ls komutu ile dizini görüntüleyebilirsiniz.

Ardından gerekli izinlerin verilmesi gerekiyor ve kuruluma başlıyoruz.

chmod +x parallels_*
./parallels_* İlerleyen bölümde bize paket ile nelerin kurulacağını ve hangi dizine indirileceği hakkında bilgi vermekte. İsterseniz dizin değişikliği yapabilirsiniz.Ben hiçbir değişik yapmadan N ile bir sonraki kurulum aşamasına geçiş yapıyorum.Karşınıza gelen ekrandan bundan sonrasında adım adım plesk panelinizin ayarlamasını yaparak kurulumunu başlatabilirsiniz.Kurulum ortalama olarak 30 dakika sürmektedir.Yukarıdaki anlatımı linux,centos,ubuntu 4-5-6 için kullanabilir diğer versiyonlardada uygulayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın:
insan kaynakları
 • 00

  Gün

 • .
 • 00

  Saat

 • :
 • 00

  Dakika

 • :
 • 00

  Saniye

Yoğun İstek Üzerine kampanya uzatıldı!

VDS sunucuları Dedicated Kiralama

Tüm VDS Sunucularda !!!

ilk ay %50 İndirim !

Kapat